menu główne katalogu grafik- góra

Katalog grafik do grawerowania

 

Gotowe rysunki


 

Elementy graficzne do wykorzystania we własnych propozycjach


 

 Pomysł na grawer

Katalog grafik do grawerowania

Zawartość katalogu.

Katalog rysunków pokazany na tej stronie to wybór ze zbioru około miliona rysunków. Wybraliśmy te, które nadają się do grawerowania (bo nie wszystko można wygrawerować) , i które naszym zdaniem mogą zainteresować naszych klientów. Nie każdy jedna znajdzie tutaj to czego potrzebuje. Nie mamy takich możliwości.
W razie potrzeby możemy szukać odpowiedniego rysunku, ale jest to zajęcie bardzo czasochłonne - a co za tym kosztowne.
Możemy również zlecić grafikowi opracowanie rysunku na specjalne życzenie, ale jest to również możliwość odpłatna.

Rysunków z katalogu NIE SPRZEDAJEMY, ani nie udostępniamy w wersji wektorowej. To co widać na stronach katalogu można skopiować i używać do celów prywatnych, ale nie w celach komercyjnych. Jeżeli chcesz zarabiać na takich rysunkach, kup je do takiego użytku w firmie sprzedającej grafiki.

W katalogu są dwie części: pojedyncze elementy z których można "poskładać" większe rysunki, oraz gotowe propozycje typowych zastosowań: rysunki na skrzynki, rysunki na kieliszki, na kufle.

Jak opisać co ma być wygrawerowane

Aby można było wygrawerować coś na kupionym przedmiocie, musisz napisać co chciałbyś na nim mieć.
Nie musisz samodzielnie przygotowywać rysunku (projektu). Zrobimy to za ciebie.
Z katalogu powinieneś wybrać tylko elementy, jakie chcesz umieścić w projekcie (wystarczy podać ich symbole), podać nazwę czcionki, przesłać tekst i opisać jaki ma być układ. Na tej podstawie możemy wykonać projekt .

Przykładowy opis może wyglądać tak:
lewy górny narożnik- słonik 01-051, pozostałe narożniki rysunek 07-55. Tekst "żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno gdy umrzesz" wyrównany do prawej umieszczony równo z dołem słonika, czcionka ZurichCaligraphic. Poniżej dużą czcionką EnglishPresto wyraz "Krzysiowi", a pod nim tą samą czcionką tylko mniejszą, wycentrowany tekst "wszystkiego najlepszego w dniu imienin".
W efekcie uzyskamy rysunek jak widać obok.

Można wybrać coś z gotowych propozycji i wtedy wystarczy napisać aby na skrzynce był rysunek 102-27B, a na kieliszkach 101-04 z imionami Adelajda i Bronisław i datą 1.01.2008. I to całkowicie wystarcza.

 

 

Rysunki dostarczone

Można dostarczyć własne rysunki do wygrawerownia. Muszą spełniać pewne wymagania, bo nie wszystko można wygrawerować. Najlepiej jeżeli przygotowane są wektorowo w programie CorelDraw, wersja 9 do 12. Jeżeli nie masz Corela, można przesłać rysunki bitmapowe np. tif, jpg, bmp, pcx. Rysunki muszą być czarno białe (naprawdę czarno-białe, czyli bez żadnych odcieni, szarości). Muszą być duże i wyraźne, zapisane z rozdzielczością 500dpi przy zachowaniu takiej wielkości jaką będą miały po wygrawerowaniu. Czyli przykładowo: jeżeli rysunek ma być na pudełku, i ma mieć rozmiar 5 x 10cm, to taki rozmiar podajemy w programie graficznym, i zapisujemy z rozdzielczością 500 dpi. Ponieważ nie zawsze łatwo się w tym zorientować, można sprawdzić wielkość podaną w pikselach. Można w zaokrągleniu przeliczyć, że 1 cm to 200 pikseli. Więc rysunek 5 x 10cm powinien mieć 1000 x 2000pikseli. Rozmiar w pikselach podaje każdy programik graficzny, więc łatwo sprawdzić czy jest on odpowiednio duży.

Zdjęcia

Zdjęć na szkle nie grawerujemy. Efekt jest tak słaby, że szkoda na to czasu i pieniędzy. Więcej o tym można przeczytać na stronie o grawerowaniu szkła.

Zdjęcia można grawerować na drewnie naturalnym, sklejce, lakierowanych skrzyneczkach. Rozmiar takiego zdjęcia to minimum 5 cm. Im większe i wyraźniejsze, tym lepszy będzie efekt.
Przygotowanie zdjęć do grawerowania jest odpłatne.

Logo firm

Znaki firmowe (logo) najczęściej są rysunkami zastrzeżonymi. To znaczy, że nie można dowolnie ich używać. Trzeba mieć zgodę właściciela praw do takiego znaku. Z tego powodu nie wstawiamy do projektów żadnych zanków firmowych. Jeżeli chcesz aby logo twojej firmy zostało wygrawerowane, musisz je dostarczyć w odpowiednio zapisanym pliku. Zakładamy, że masz prawo do dysponowania takim znakiem.
Podobnie wygląda sprawa herbów klubów sportowych. Wiele z nich jest zastrzeżonych. Przed przesłaniem pliku z takim logo powinieneś sprawdzić, czy nie jest to znak zastrzeżony.

Inne katalogi rysunków i znaków firmowych

Możesz korzystać nie tylko z naszego katalogu. Jest wiele innych zbiorów grafik z których można ściągnąć rysunki i przesłać je do wygrawerowania.

Oto kilka adresów:

 

zbiory logotypów:   grafiki wektorowe

www.brandsoftheworld.com

www.vector-logos.com

 

www.freevectorgraphics.net

www.vectorart.com

www.vectorimages.com