Przechowalnia: ( 0 )

(BBL-B24-NP) Pamiątka I Komunii Świętej Biblia Pismo Święte w skrzynce

  • Kod produktu: BBL-B24-NP
  • Termin realizacji : Zamówienia na ten towar realizujemy w ciągu 3-4dni (od akceptacji projektu i wpłaty do wysyłki)
  • Koszt wysyłki od: 13,00 zł

155,00 zł

przechowalnia

Informacje o tym co chcesz mieć wygrawerowane podaje się dalej w trakcie zamawiania. w polu opisanym "Twoje uwagi". Będzie ono widoczne po wybraniu sposobu wysyłki i płatności, pod danymi adresowymi zamawiającego

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - egzemplarz Biblii opakowany w drewnianą kasetę z grawerowaną dedykacją. Prezent dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii, Chrztu, bierzmowania. Może być również prezentem z okazji ślubu dla młodych.

Biblia w drewnianej skrzynce z naturalnego drewna wyłożonej satynowym materiałem. Edycja św. Pawła, format podróżny. Grawer z okazji Komunii


Informacje o produkcie:
Egzemplarz Biblii opakowany w drewnianą kasetę z naturalnego drewna, wyłożoną białym satynowtym suknem.Na wieczku skrzynki, wewnątrz, znajduje się srebrne lusterko z wygrawerowanym znakiem IHS

Pismo Święte w jednotomowym poręcznym wydaniu. Jest to najlepszy, według biblistów, przekład z języków oryginalnych, z bardzo obszernym komentarzem, pisanym przystępnym językiem.  Trwała i elegancka oprawa z obwolutą jest dodatkową zaletą tego wydania.
Znakomity prezent z okazji Pierwszej Komunii lub bierzmowania

Liczba stron:1814
Wymiary: 130 x 175 x 5,5
Oprawa: twarda z obwolutą

Tekst tego wydania Biblii to najnowszy przekład z komentarzami, opracowany przez Zespół Biblistów Polskich z inicjatywy Towarzystwa Św. Pawła.
Tekst cechuje się maksymalną wiernością tekstowi oryginalnemu, a jednocześnie  uwzględnia zasady współczesnego literackiego języka polskiego. Autorzy przekładu starali się aby jak najlepiej oddać po polsku sens oryginalnego tekstu biblijnego.
Zarówno tłumaczenie jak i komentarze do tekstu biblijnego uwzględniają współczesne badania językowe, historyczne i biblistyczne nad Pismem Świętym.
Język przypisów i komentarz unika teologicznego, specjalistycznego i trudnego języka. Dzięki temu lektura jest zrozumiała dla każdego.
Przed każdą księgą znajduje się krótkie wprowadzenie, które pozwala czytelnikowi zrozumieć kontekst historyczny i literacki powstania danej księgi, a przez lepiej zrozumieć istotę zawartej w niej treści.

Pod względem wizualnym ta wersja Pisma Świętego opracowana jest na wysokim poziomie.
Nowoczesny i przejrzysty układ graficzny ułatwia korzystanie z Biblii.
    - przypisy z informacjami koniecznymi do zrozumienia czytanego tekstu biblijnego, umieszczone są na dole stron, pod tekstem, dzięki czemu można szybko doczytać objaśnienie słów i wyrażeń 
    - na dole każdej strony znajdują się również odnośniki do innych miejsc Biblii, mówiących o tych samych wydarzeniach, lub powiązanych znaczeniowo. Dzięki temu bardzo łatwo odszukać paralelne teksty lub zrozumieć kontekst danego zdarzenia lub słowa,
    - na dole stron komentarze do poszczególnych fragmentów, na które podzielony jest tekst biblijny, ukazujące główne myśli oraz przesłanie w nich zawarte,
    - nazwy ksiąg wraz z zakresami tekstu biblijnego, umieszczone w górnych rogach stron, ułatwiające szukanie wybranego miejsca w Piśmie Świętym.
    - na końcu znajduje się krótki słownik najważniejszych terminów biblijnych, oraz spis treści z podanymi numerami stron poszczególnych ksiąg.
    - zakładka z białej wstążeczki ułatwia znalezienie czytanego fragmentu.Żadna książka na świecie nie jest tak często czytana jak Biblia. Biblia jest księgą wszystkich ksiąg.

Biblia - to słowo Boga skierowane do ludzi. Do każdego człowieka bezpośrednio. Takiej mocy, trafności i skuteczności nie ma żadne ludzkie słowo.
Jeżeli w atmosferze modlitwy czytamy Pismo Święte jako pochodzące od Boga, jesteśmy najbliżej źródła. Bóg opowiada nam o sobie. Słyszymy jego odpowiedź na nasze pytania i wątpliwości.
Słowo nabiera mocy w twoim sercu (Mk 7,20-23). Jeśli jest w nim miłość i prawda - słowo wypowiadane stamtąd jest w stanie przemienić bardziej niż niejeden gest.

Jeśli chcesz, aby twoje słowa nabrały mocy - czytaj często Pismo święte, które oczyszcza i uzdalnia do kochania innych. Cytuj często Jezusa, jakby użyczając Mu swoich ust. W ten sposób uobecnisz Jego samego na spotkaniu modlitewnym, przy stole z rodziną, w rozmowie z przyjacielem. Kiedy Jego słowa staną się twoimi słowami, to zaczniesz używać słów jako posłańców do czynienia dobra i zobaczysz cuda. "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni" - obiecał nam Jezus (J 15,7).

Jak czytać Pismo Święte ?
Nie dla każdego jest to łatwa lektura, ale zobaczmy co na ten temat napisał  Anselm Grun, znany teolog i mnich benedyktyński. Myślę , że to bardzo wartościowe wskazówki.
Pisze on tak: „We wczytywaniu się w Biblię nie chodzi o to, aby dokładnie zbadać zamysł przyświecający ówczesnemu autorowi ani odkryć stojącą za tekstem teologię. Papież Grzegorz Wielki uważał, że w słowie Bożym powinniśmy odnaleźć serce Boga. Zatem w lekturze Biblii zawsze chodzi o spotkanie Bożego serca i spotkanie w Bogu na nowo siebie samego. Moje konkretne życie prowadzi dialog ze słowem, które czytam. Moje życie wyjaśnia Pismo i Pismo wyjaśnia moje życie. Kiedy rozumiem tekst, rozumiem lepiej siebie samego.
Gdy czytam Biblię, pytam się ciągle: Co w tej właśnie chwili Bóg chce mi powiedzieć przez to słowo? Jakie budzą się we mnie obrazy? Jakie przychodzą mi na myśl skojarzenia? Co jest dla mnie impulsem na dziś? 

Niejednokrotnie lepiej jest nie „zastanawiać się”, lecz pozwolić zapaść słowu w serce. Powtarzam sobie w duchu: „To słowo opisuje prawdziwą rzeczywistość. Gdy jest po mojej myśli, jak się wtedy czuję, jak postrzegam świat i siebie?”. Gdy pozwalam zapaść słowu w serce, owocuje ono we mnie, przynosząc pokój i wolność, otwartość i miłość.
Dobrze jest czytać Biblię w samotności. Najlepiej zacznijcie od Ewangelii. Pierwszą niech będzie Ewangelia Marka; przeczytajcie ją od początku do końca. Spróbujcie sobie wyobrazić Jezusa, jak dyskutuje z faryzeuszami, jak dyskutuje z wami. Wyobraźcie sobie sceny uzdrowień. Sami jesteście trędowatym, który nie może wstać, który nie potrafi sam się ubrać i dlatego czuje się odrzucony przez innych. Sami jesteście sparaliżowanym: strach paraliżuje, blokuje, powstrzymuje was przed wyjściem. Jesteście ślepcem: zamknęliście oczy na siebie samych. A teraz wyobraźcie sobie, co Jezus czyni choremu i co chciałby powiedzieć wam, gdzie chciałby dziś was dotknąć. Chodzi zawsze o równoczesność, nigdy zaś o zastanawianie się nad niegdyś zaistniałym wydarzeniem. Dzisiaj ma wydarzyć się z nami to, co z tamtymi ludźmi stało się kiedyś. łukasz podkreśla to, gdy siedem razy pisze „dziś”. Zacheuszowi, zwierzchnikowi celników, który ma potężny kompleks niższości i dlatego upokarza innych, a wartości chce dowieść swoim majątkiem, Jezus mówi: „dziś muszę się zatrzymać w twoim domu” (Łk 19, 5). Dzisiaj chce przyjść do nas. Gdy przyjmiemy Jezusa do naszego domu, już teraz usłyszymy Jego obietnicę: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu” (Łk 19, 9).

Aby o tym wszystkim się przekonać, trzeba często sięgać po Biblię. Mieć ją zawsze przy sobie, będzie łatwe dzięki poręcznemu formatowi tej edycji.
Biblia
Kaseta, grawerowanie na wieczku kasety
Przy zamawianiu proszę podać symbol wybranego wzoru.
( przykład:  skrzynka 217 B24 K2 )

do tego imię dziecka, od kogo prezent, datę i miejscowość.

Tekst może być nieco zmieniony. W wypadku zmiany tekstu prosimy przesłac dokładnie taki jak ma być wykonany.Przykłady rysunków do grawerowania na skrzynkach


rysunki na kastę z biblią
rysunki na kastę z biblią
rysunki na kasetke biblia w kasetce z grawerem

weryfikator

Sklep internetowy:

ZASKALE

ul.Leśna 38

kom.: 18 448 92 27

( numer tylko do sklepu internetowego
znajdującego się w Zaskale )

Biuro i zakład:

ZASKALE

ul.Leśna 38

tel.: 18 448 92 27

( numer tylko do biura i zakładu
znajdującego się w Zaskale )

Sklep stacjonarny:

Nowy Targ

ul. Sokoła 13

kom.: 18 448 92 28

( numer tylko do sklepu stacjonarnego
znajdującego się w Nowym Targu )

Dojazd boro-laser