Przechowalnia: ( 0 )

(BBL B24BZ K) Biblia - Pismo Święte w upominkowej kasecie - komunia

Producent: Boro,

  • Kod produktu: BBL B24BZ K
  • Termin realizacji : Chwilowy brak towaru
  • Koszt wysyłki od: 13,00 zł

135,00 zł

przechowalnia

Informacje o tym co chcesz mieć wygrawerowane podaje się dalej w trakcie zamawiania. w polu opisanym "Twoje uwagi", widocznym po wybraniu sposobu wysyłki i płatności,

Pismo Święte Starego i Nowego Testamentu - egzemplarz Biblii opakowany w drewnianą kasetę z grawerowaną dedykacją. Prezent dla dziecka z okazji Pierwszej Komunii, Chrztu, bierzmowania. Może być również prezentem z okazji ślubu dla młodych.

Biblia w drewnianej skrzynce wyłożonej satynowym materiałem. Edycja poznańska, format podróżny

biblia poznańska biała z zapinką w kasetce
Pismo Święte w jednotomowym wydaniu. Niewielki poręczny format ułatwi codzienną lekturę, a magnetyczna zapinka przyda się w podróży.
Twarda oprawa wykończona miękką ekoskórą w białym kolorze ze złotymi napisami nadają elegancji temu egzemplarzowi Biblii. Kolorystyka ta w sam raz pasuje do upominku na Pierwszą Komunię.

Tekst tego wydania Biblii oparty jest na Biblii poznańskiej. Nazwy wywodzi się stąd, że prace nad tłumaczeniem prowadzone były w środowisku poznańskich biblistów, a koordynowane przez poznańskie wydawnictwo Święty Wojciech.
Prace nad tłumaczeniem rozpoczął ks. A. Klawek profesor poznańskiego seminarium, a obecne wydanie dokończyły zespoły biblistów kierowane przez profesorów Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu – ks. Michała Petera i ks. Mariana Wolniewicza.
Jest to tłumaczenie z języków oryginalnych, zgodnie ze współczesnymi zaleceniami Stolicy Apostolskiej. Edycja obecna jest na polskim rynku od kilkudziesięciu lat, znana i ceniona, ciągle uzupełniana, wg wielu opinii uchodzi za najdokładniejszy przekład.

Tłumaczenie trochę różni się od Biblii Tysiąclecia czy też edycji św. Pawła, lecz porównywanie tych tekstów daje czytelnikowi pełniejszą wyrazistość przekładów Pisma Świętego.
Obecna jednotomowe edycja ma skrócone komentarze i nieliczne ( w porównaniu do innych wydań) odnośniki do równoległych tekstów. Za to dobrze opracowane części wstępne do poszczególnych ksiąg są niewątpliwą zaletą

  • Liczba stron: 1824
  • format: 175 x 120 x 60
  • oprawa twarda skóropodobna
  • magnetyczna zapinka
  • wstążeczka - zakładka

biblia poznańska środekDrewniana kasetka, lakierowana na biało, wyłozona wewnątrz białym satynowym materiałem.


biblia w kasetce - srodek kasetkiŻadna książka na świecie nie jest tak często czytana jak Biblia. Biblia jest księgą wszystkich ksiąg.

Biblia - to słowo Boga skierowane do ludzi. Do każdego człowieka bezpośrednio. Takiej mocy, trafności i skuteczności nie ma żadne ludzkie słowo.
Jeżeli w atmosferze modlitwy czytamy Pismo Święte jako pochodzące od Boga, jesteśmy najbliżej źródła. Bóg opowiada nam o sobie. Słyszymy jego odpowiedź na nasze pytania i wątpliwości.
Słowo nabiera mocy w twoim sercu (Mk 7,20-23). Jeśli jest w nim miłość i prawda - słowo wypowiadane stamtąd jest w stanie przemienić bardziej niż niejeden gest.

Jeśli chcesz, aby twoje słowa nabrały mocy - czytaj często Pismo święte, które oczyszcza i uzdalnia do kochania innych. Cytuj często Jezusa, jakby użyczając Mu swoich ust. W ten sposób uobecnisz Jego samego na spotkaniu modlitewnym, przy stole z rodziną, w rozmowie z przyjacielem. Kiedy Jego słowa staną się twoimi słowami, to zaczniesz używać słów jako posłańców do czynienia dobra i zobaczysz cuda. "Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni" - obiecał nam Jezus (J 15,7).

Jak czytać Pismo Święte ?
Nie dla każdego jest to łatwa lektura, ale zobaczmy co na ten temat napisał  Anselm Grun, znany teolog i mnich benedyktyński. Myślę , że to bardzo wartościowe wskazówki.
Pisze on tak: „We wczytywaniu się w Biblię nie chodzi o to, aby dokładnie zbadać zamysł przyświecający ówczesnemu autorowi ani odkryć stojącą za tekstem teologię. Papież Grzegorz Wielki uważał, że w słowie Bożym powinniśmy odnaleźć serce Boga. Zatem w lekturze Biblii zawsze chodzi o spotkanie Bożego serca i spotkanie w Bogu na nowo siebie samego. Moje konkretne życie prowadzi dialog ze słowem, które czytam. Moje życie wyjaśnia Pismo i Pismo wyjaśnia moje życie. Kiedy rozumiem tekst, rozumiem lepiej siebie samego.
Gdy czytam Biblię, pytam się ciągle: Co w tej właśnie chwili Bóg chce mi powiedzieć przez to słowo? Jakie budzą się we mnie obrazy? Jakie przychodzą mi na myśl skojarzenia? Co jest dla mnie impulsem na dziś? 

Niejednokrotnie lepiej jest nie „zastanawiać się”, lecz pozwolić zapaść słowu w serce. Powtarzam sobie w duchu: „To słowo opisuje prawdziwą rzeczywistość. Gdy jest po mojej myśli, jak się wtedy czuję, jak postrzegam świat i siebie?”. Gdy pozwalam zapaść słowu w serce, owocuje ono we mnie, przynosząc pokój i wolność, otwartość i miłość.
Dobrze jest czytać Biblię w samotności. Najlepiej zacznijcie od Ewangelii. Pierwszą niech będzie Ewangelia Marka; przeczytajcie ją od początku do końca. Spróbujcie sobie wyobrazić Jezusa, jak dyskutuje z faryzeuszami, jak dyskutuje z wami. Wyobraźcie sobie sceny uzdrowień. Sami jesteście trędowatym, który nie może wstać, który nie potrafi sam się ubrać i dlatego czuje się odrzucony przez innych. Sami jesteście sparaliżowanym: strach paraliżuje, blokuje, powstrzymuje was przed wyjściem. Jesteście ślepcem: zamknęliście oczy na siebie samych. A teraz wyobraźcie sobie, co Jezus czyni choremu i co chciałby powiedzieć wam, gdzie chciałby dziś was dotknąć. Chodzi zawsze o równoczesność, nigdy zaś o zastanawianie się nad niegdyś zaistniałym wydarzeniem. Dzisiaj ma wydarzyć się z nami to, co z tamtymi ludźmi stało się kiedyś. łukasz podkreśla to, gdy siedem razy pisze „dziś”. Zacheuszowi, zwierzchnikowi celników, który ma potężny kompleks niższości i dlatego upokarza innych, a wartości chce dowieść swoim majątkiem, Jezus mówi: „dziś muszę się zatrzymać w twoim domu” (Łk 19, 5). Dzisiaj chce przyjść do nas. Gdy przyjmiemy Jezusa do naszego domu, już teraz usłyszymy Jego obietnicę: „Dziś zbawienie stało się udziałem tego domu” (Łk 19, 9).

Aby o tym wszystkim się przekonać, trzeba często sięgać po Biblię. Mieć ją zawsze przy sobie, będzie łatwe dzięki poręcznemu formatowi tej edycji.


 
w cenę wliczono:
Biblia
Kaseta,
grawerowanie na wieczku kasety

Rysunki do grawerowania na wieczku skrzynki

Przy zamawianiu proszę podać symbol wybranego wzoru
( przykład: 217 SK 3)

do tego imię dziecka, od kogo prezent, datę i miejscowość.
wzory rysunków biblia w kasetce na komunie

wzory rysunków- biblia na komunię w kasetce
Tekst do umieszczenia na Pamiątkach Pierwszej Komunii

można wybrać jeden lub dwa teksty, tak aby długośc była zbliżona do tego co jest w szablonie rysunku.
Można zaproponować własny tekst, jeżeli nie będzie za długi.
Wybrany tekst proszę skopiować i wkleić w uwagach do zamówienia ( odpowiednie pole będzie widoczne w trakcie składania zamówienia pod danymi adresowymi zamawiającego)
Krótkie cytaty z Pisma Świętego :
Jam jest chleb życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie (J6,35)

Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca. Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał i sprawi, że twoja sprawiedliwość zabłyśnie jak światło, a słuszność twoja - jak południe. (Ps37,4-6)

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę, bo Ty jesteś ze mną. (Ps 23,4)

Ty bowiem jesteś dla mnie skałą i twierdzą; przez wzgląd na imię Twoje kieruj mną i prowadź mnie! (Ps 31,4)

Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan, szczęśliwy człowiek, który się do Niego ucieka. (Ps 34,9)

Niech się radują i weselą w Tobie wszyscy, co Ciebie szukają.
Niech zawsze mówią: Bóg jest wielki! ci, którzy pragną Twojej pomocy. (Ps 70,5)

Będę Cię chwalił, Panie, mój Boże, z całego serca mojego i na wieki będę sławił Twe imię,
bo wielkie było dla mnie Twoje miłosierdzie (Ps 86,12)

Ty jesteś obrońcą moim i moją tarczą: pokładam ufność w Twoim słowie. (Ps 119)

Bądź wywyższony, Boże, ponad niebo,
a Twoja chwała ponad całą ziemię! (Ps 57,6)

Wszystko więc, co byście chcieli, żeby wam ludzie czynili, i wy im czyńcie! (Mt 7,12)

Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu a On sam będzie działał (Ps 37,5)

A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata! (Mt 28,20)
Ja jestem światłością świata. Kto idzie za Mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia (J8,12)

Pan umacnia kroki człowieka i w jego drodze ma upodobanie.A choćby upadł, to nie będzie leżał, bo rękę jego Pan podtrzymuje. (Ps 37,23)

Miej nadzieję w Panu i strzeż Jego drogi,a On cię wyniesie,abyś posiadł ziemię; (Ps 37,34)

Pan jest moim pasterzem nie brak mi niczego.
Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach.
Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć: (Ps 23,1)

Twoja łaska pełna jest dobroci; wejrzyj na mnie w ogromie swego miłosierdzia! (Ps 69,17)

Ty bowiem, mój Boże, jesteś moją nadzieją, Panie, ufności moja od moich lat młodych! (Ps 71,5)

Panie, zmiłuj się nade mną, bo nieustannie wołam do Ciebie.
Rozraduj życie swego sługi, bo ku Tobie, Panie, wznoszę moją duszę. (Ps 86,3)

Albowiem dobry jest Pan, łaskawość Jego trwa na wieki, a wierność Jego przez pokolenia. (Ps 100,5)

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę.
A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga:
nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił. (Ef 2,8)

Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia. (Flp 4,13)

Z całego serca Bogu zaufaj, nie polegaj na swoim rozsądku,
myśl o Nim na każdej drodze, a On twe ścieżki wyrówna (Prz 3,5)

Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. (1J 4,8)
 

Teksty życzeń, krótkie modlitwy i wierszyki
1
Niech w Twym sercu zawsze gości
Bóg dobroci, Bóg miłości.


2
W tym pięknym dniu życzymy Ci,
abyś zawsze miała ufność w Bogu,
kierowała się wrażliwym sercem,
a cele, które sobie wytyczysz,
by zawsze były szlachetne.


3
W tym radosnym dniu życzymy Ci
obfitości Bożej łaski, ciągłej opieki Maryi
oraz spełnienia wszystkich marzeń


4
Składamy Ci z serca płynące życzenia.
Niech Twoje życie będzie mądre,
piękne i szczęśliwe,
pełne Bożego światła i radości.


5
Życzymy Ci, aby każda łza w Twoim życiu
była łzą szczęścia, a uśmiech Twój
zjednywał wszystkie wokół serca.


6
Niech Cię Bóg w swej opiece ma,
niech ześle swe łaski, wypełni nimi dom,
niech radość, miłość i pokój
da wszystkim Twoim dniom.


7
Błogosławieństwa i wielu łask Bożych
w dniu
Pierwszej Komunii Świętej
życzy....
.

8
Aby błogosławieństwo, radość i łaska
tego szczególnego dnia,
na zawsze pozostały w Twoim sercu.


9
Kochana Wiktorio!
W czasie przyjmowania Pierwszej Komunii Świętej
Pan Jezus powiedział do Ciebie po imieniu
i podarował Ci swoje życie na wieki.


10
Patrz jakie szczęście Cię dziś spotkało!
Pana Jezusa niebo Ci dało,
Pana Jezusa w Hostii małej,
Którego kochaj z duszyczki całej!11
Przyjąłeś dziś Jezusa
do serduszka swego,
więc naśladuj, dziecinko,
wszelkie cnoty Jego.12
Niech przyszłość Twoja tak miła,
błoga będzie jak wiosenny pogodny dzień.
Niech życia Twojego szczęśliwa droga,
nie zna co to chmurka, co smutku cień.13
Serce tak ciche jak wiatr z muszelki
daj mi o Panie, mój Boże wielki.
Daj mi też święte rączki i nóżki,
żeby trzymały się Twojej dróżki.14
Idź przez życie prosto, śmiało,
biorąc zawsze wzór z Chrystusa,
niechaj piękna, śnieżnobiała
pozostanie Twoja dusza.

15
Opłatek biały dzisiaj przyjmuję
i za to Tobie, Boże, dziękuję.
Tak ciepło mi i serdecznie,
Trwaj w moim sercu wiecznie.

16
Dzięki Ci, Jezu, żeś sam nasycił
duszę złaknioną Twojego chleba,
żeś dar miłości w sercu rozniecił,
żeś mi na chwilę przybliżył nieba

17
Ucz się pilnie, kochaj Boga,
to najlepsza w życiu droga.
Kochaj swoich rodzicieli
by pociechę z Ciebie mieli.

18
Oby w Twym sercu
mieszkał Jezus żywy.
Byś był silny w wierze
i z Bogiem szczęśliwy.

19
Dobrze widzi się tylko wtedy,
gdy się patrzy sercem.
Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne.

20
Kiedyś, o Jezu, chodził po świecie,
brałeś dziateczki w objęcia swe.
Patrz, tu przed Tobą stoi Twe dziecię,
do serca swego przytul i mnie..

21
Ukochane Boże dziecię,
gdy chcesz szczęście mieć na świecie,
gdy Cię minąć ma zła droga,
nade wszystko miłuj Boga.

40
Idzie mój Pan, idzie mój Pan,
On teraz biegnie by spotkać mnie!
Mija góry łąki lasy,
By Komunii stał się cud.
On chce Chlebem nas nakarmić,
By nasycić życia głód.22
Jezu Najsłodszy, Ojcze i Panie,
dziś moje pierwsze z Tobą spotkanie.
Przyjmij w ofierze me serce małe,
by Cię kochało przez życie całe.

23
Najmilsza sercu Boża dziecino!
W dniu tak pięknym i radosnym,
niczym kwiat w promieniach wiosny,
życzę Ci miłości, szczęścia, pomyślności
i to, o czym zamarzysz, by się spełniło,
i to, co pokochasz, by Twoim było.

24
Ten dzień dziś najpiękniejszy,
dla młodej duszy raj,
gdy kwiaty wonne kwitną,
gdy śpiewa cudny maj.
Weź biedne Twoje serce
w promieni blasku róż
i stań przed tronem Pana,
pod stopy Pana złóż.

25
Sercem czystym przyjmij tę łaskę,
którą Pan nam daje.
Idź drogą bez przeszkód,
wiarę miej w sercu,
uczciwość i miłość,
aby Bóg prowadził Cię
przez życie godne i szczęśliwe.

26
Uwielbiam Cię Jezu
za obfitość Twoich łask,
dziękuję Ci za opłatka białego blask.
Przyjdź do serca mojego,
bo nie chcę już życia innego.
Tylko przy mnie bądź,
tylko przy mnie trwaj
i życie bez grzechu mi daj.

27
Komunia dziś sprawiła, że się stałaś
ukochanym dzieckiem Boga.
Jego łaskę otrzymałaś,
z nią jest prosta każda droga.
Ufaj Bogu nie pytając,
co On w zamian dać Ci może.
Swoje serce Mu oddając
wiesz, że zawsze Ci pomoże.


28
Święty czas jest onej chwili,
gdy się Chrystus ku mnie chyli.
Gdy do uczty świętej siada,
wiem, że kocha mnie niezmiernie.
Chcę i ja Go kochać wiernie.


29
Ukochane Boże dziecię,
gdy chcesz szczęście mieć na świecie,
gdy Cię minąć ma zła droga,
nade wszystko miłuj Boga.


30
Przyjdź, o Jezu, proszę Cię,
niech Twym dzieckiem stanę się.
Broń od złego duszę mą,
niech na wieki będzie Twą


31
W pielgrzymce życia swego
niech Cię zawsze Pan Bóg broni
i mocą Eucharystii
od pokus i zła chroni.


32
Pan Jezus już się zbliża,
już puka do mych drzwi.
Pobiegnę go przywitać,
z radości serce drży...


33
O szczęście niepojęte,
Bóg sam odwiedza mnie.
O Jezu, wspomóż łaską
bym godnie przyjął Cię.


34
Do Ciebie Jezu wyciągam ręce,
bo Ty mnie kochasz najgoręcej,
Ty mi się dzisiaj oddałeś cały
w tej przenajświętszej hostii białej.


35
Już ta chwila się zbliża,
gdy przyjmę Cię w sercu moim,
a Ty spójrz na mnie z nieba
w miłosierdziu swoim


36
Choć się ukryłeś w tej hostii małej,
Ciebie mój Jezu od razu poznałem.
I tak się cieszę żeś przyszedł do mnie,
bo Cię, mój Jezu, kocham ogromnie.


37
Niech Bóg nigdy nie opuszcza serca Twojego,
niech strzeże życia małego,
które dzisiaj w podzięce
niosą Mu rodziców ręce.


38
Przygotuję Ci serce dziecinne,
takie małe, tak ciche i słabe,
a Ty wlej w nie siły Swe dziwne,
kiedy wstąpisz w Jej serce niewinne.


39
Boże, choć Cię nie pojmuję,
jednak nad wszystko miłuję.
Nad wszystko, co jest stworzone,
boś Ty dobro nieskończone.

41
Łaska Pana naszego
Jego miłość i dobroć
Niech będą światłem
Twojej drogi 
weryfikator
{WYWIESZKA_1}

Sklep internetowy:

ZASKALE

ul.Leśna 38

kom.: 18 448 92 27

( numer tylko do sklepu internetowego
znajdującego się w Zaskale )

Biuro i zakład:

ZASKALE

ul.Leśna 38

tel.: 18 448 92 27

( numer tylko do biura i zakładu
znajdującego się w Zaskale )

Sklep stacjonarny:

Nowy Targ

ul. Sokoła 13

kom.: 18 448 92 28

( numer tylko do sklepu stacjonarnego
znajdującego się w Nowym Targu )

Dojazd boro-laser